Alçıpan

alçıpan fiyatları

Alçıpan Nedir?

saydekor.com.tr sitesi üzerinden boya badana gibi pek çok hizmet verilmektedir. Bunlarla birlikte onarım, tesisat, alçı uygulama (alçıpan), dekorasyon gibi farklı birçok hizmet de verilmektedir. Ayrıca site üzerinden kolayca uzmanlara ulaşmak mümkündür. Yapılacak uygulamalar için hizmet için evlere gelen uzmanlar müşteriyle tam olarak ilgilenmektedir. Müşterinin isteklerine göre yönlendirmeler yapılarak müşteriye destek olunmaktadır.

 Alçı kolay kullanımı ve uygun fiyatlara sahip olması nedeniyle dekorasyon için sık sık kullanılır. Bununla birlikte dişçilikten tarıma birçok alanda da kullanıldığı görülmektedir. Kireç taşı ya da alçı taşı gibi hammaddelerle su karıştırılıp istenilen kıvama gelmesi beklenmektedir. Sonrasında alçıya istenilen şekil çok rahat bir şekilde verilir. Oluşturulan şeklin kuruması da kısa bir sürede gerçekleşir. Bu nedenle de tercih edilen bir malzemedir. Aynı şekilde alçı birçok şekilde kullanılmaktadır.

 Alçı Panel Nedir?

 Alçıyla oluşturulan paneller şu şekilde oluşturulur. Alçı ortaya alınarak iki tarafı kartonla örtülerek ve sonrasında preslenerek alçıpan oluşturulur. Düzgün yüzeye sahip oldukları için duvarları düzeltirken ve benzeri şekilde duvarlar yapılırken tercih edilen bir malzemedir. Farklı boyutlarda ve özelliklerde birçok alçı panel çeşidi bulunmaktadır. Ayrıca alçı levha olarak da bilinmektedir.

 Alçı Panelin (Alçı Pan) Özellikleri

 Alçı panellerin yangına karşı dirençli olan modelleri de bulunmaktadır. Gözenekli oldukları için ses ve ısı yalıtımı gibi işlerde de kullanılabilmektedir. Alçıpan istenilen boyutlara kolayca getirilebilmektedir. Kullanımının kolay olmasıyla birlikte uygulanması ve montajı da kolay bir işlemdir. Bunlarla birlikte sökülüp takılma işlemi de kolayca yapılır. Bu nedenle saydekor.com.tr tarafından gönderilen tecrübeli alçıpan ustası işini kolayca yapabilmektedir. Ayrıca alçı paneller esnek özellikleri sayesinde depreme karşı daha dayanıklı olmaktadır.

 Alçı Pan’ ın Kullanım Alanları ve Kullanımı

 Bilindiği gibi alçı tarımdan dekorasyona birçok alanda kullanılmaktadır. Kolayca şekil alan bir malzeme olmakla beraber kuruması da hızlıca gerçekleşir. Ayrıca alçı hazırlandıktan sonra bir gün içinde kullanılmalıdır. Aksi halde alçıda bozulma olur ve istenilen sonuç alınmayabilir. Alçıyla düzeltme gibi işlemler yapılmakla birlikte duvarlarda ve tavanlarda süsleme işlemleri de yapılmaktadır.

 Duvar kaplamalarında ses yalıtımı, ısı yalıtımı ya da farklı bir tasarım gereğince alçıpan kullanılmaktadır. saydekor.com.tr tarafından gönderilen alçıpan ustası müşterilerin istekleri doğrultusunda istenilen alçı panel tasarımını uygulamaktadır. Gerekli olan yerler için alçı panellerle bölme duvarlar da yapılmaktadır. Taşıyıcı görevi olmayan ve alçı paneller ile yapılan duvarlar genellikle tercih edilmektedir.

 Bölme duvarların yapımlarında iç kısımlarda yalıtım yapılmaktadır. Ayrıca montaj için farklı modellerde profiller kullanılmaktadır. Profiller ile yapılan iskelet içine yalıtım malzemeleri döşendikten sonra alçı panellerin montajı yapılır.

 Alçı paneller ile asma tavanlar yapılabilmektedir. Gerekli olan yerlerde ve istenilen tasarımlar sonucunda yapılmak istenilen asma tavanlar için alçı panel malzemesi tercih edilebilmektedir. Farklı profiller, askı çubukları, çelik dübeller kullanılarak iskelet yapıldıktan sonra alçı paneller iskelet üzerine monte edilmektedir. Ayrıca yapılan asma tavanda katmanlar ve ışık havuzu gibi şekiller de kolayca yapılabilmektedir. Ayrıca asma tavanla asıl tavan arasında kalan kısımda elektrik ve tesisat gibi sorunlar halledilmektedir.

 Alçı Panelin (Alçı Pan) Doğru Şekilde Uygulanışı

 Alçı paneller dekorasyon amaçlı olarak birçok alanda kullanılmaktadır. Ancak doğru bir şekilde uygulanması da gerekmektedir. Duvarlara sıva üzerine doğru bir şekilde uygulanması gerektiği gibi monte etme işlemlerinde doğru şekilde vidalama yapılmalıdır. Aynı şekilde asma tavan uygulamalarında da çelik dübel gibi aparatlar doğru şekilde kullanılmalıdır. Bu tarz şeylerin uygulanmasında sorun olması nedeniyle kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. saydekor.com.tr ile gönderilen birbirinden tecrübeli alçıpan ustası doğru bir şekilde uygulama yapmaktadır.

Call Now Button
× WhatsApp